602 299 736

Instrukcja użytkowania i konserwacji żaluzji zewnętrznej zwijanej – rolety

ROLETY STANDARD

Rolety standard mogą być montowane w każdej chwili, gdyż montuje się je na elewacje i we wnęce okiennej. Rolety wyposażone są w skrzynkę aluminiową ściętą pod kątem 45° lub skrzynkę zaokrągloną.

ROLETY DO ZABUDOWY

Przy roletach podtynkowych skrzynka montowana jest w nadprożu, a prowadnice we wnęce okiennej. Ten typ rolety polecany jest do nowo budowanych budynków. Klapa rewizyjna (serwisowa) znajduje się od spodu skrzynki na zewnątrz budynku.

ROLETY NADSTAWNE (nakładane na okno)

Rolety nadstawne montuję się wyłącznie na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej w budynkach istniejących. Skrzynka nakładana jest na ramę okna lub drzwi. Do zewnętrznej strony okna montowane są prowadnice. Roleta montowana jest razem z oknem. Skrzynka rolety jest nie widoczna, a roleta wydaje się być częścią okna. Klapa rewizyjna (serwisowa) znajduję się we wnętrzu budynku. Skrzynka posiada wkładkę izolującą dzięki czemu zachowana jest wysoka izolacja termiczna.

Rolety zewnętrzne to praktyczny system, który chroni nas na trzy sposoby: doskonale izoluje termicznie, chroni prywatność i spokój, a także zapewnia skuteczną barierę antywłamaniową.

Rolety firmy są wykonywane z wyselekcjonowanych materiałów, gwarantujących ich najwyższą jakość. Rolety zarówno w systemie podtynkowym, adaptacyjnym, nadprożowym jak i nadstawnym są stworzone z myślą o poprawie bilansu energetycznego budynku. Zimą w znacznym stopniu pozwalają obniżyć koszty ogrzewania, latem natomiast, gdy świeci słońce, a na zewątrz panuje wysoka temperatura, zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok dający odpoczynek zmęczonym oczom.

Dodatkowo dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Sprawiają, że dom staje się miejscem, gdzie czujemy się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wraca się po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój i schronienie.

Najważniejszą jednak zaletą jest to, że Aluprof jest pierwszym polskim systemodawcą, który w ofercie posiada system rolet antywłamaniowych w klasie RC3. Potwierdziły to badania, przeprowadzone w akredytowanym laboratorium badawczym, zgodne z normą PN-EN 1627:2011. Dzięki zastosowaniu tego systemu roletowego możemy mieć pewność, że nasz dom jest bezpieczny pod naszą nieobecność, zwłaszcza w czasie wakacji, urlopu czy też ferii zimowych.

Dom jest miejscem, w którym spędzamy większość czasu naszego życia. Z tego powodu warto zadbać, by był on miejscem szczególnym. Miejscem, w którym pragniemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wracamy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię. Firma Aluprof jako wiodący producent profili aluminiowych, chce pomóc stworzyć Państwu taki dom. W tym celu został opracowany kompletny system rolet zewnętrznych i bram garażowych.

Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom, rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto stanowią doskonałą izolację termiczną. Pozwalają obniżyć znacznie koszty ogrzewania zimą, latem natomiast zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok.

Rolety systemu Aluprof dzięki swemu estetycznemu wyglądowi są dobrym rozwiązaniem zarówno w domu, biurowcu jak i w obiekcie zabytkowym.

Zamów wycenę

Wyrażam zgodnę na przetwarzanie danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej