Drzwi balkonowe PSK, HST, Legend Slide – Jaki system wybrać?

Jakie drzwi balkonowe wybrać: HST, PSK czy Legend Slide?

Zastanawiasz się nad wyborem idealnych drzwi balkonowych do swojego domu? W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące trzech popularnych systemów tarasowych: HST, PSK i nowości na rynku, czyli Legend Slide.  Pomożemy Ci podjąć najlepszą decyzję, uwzględniając różnice między tymi systemami.

1. System PSK - wygodny i przystępny cenowo

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne PSK, to rozwiązanie znane z wygody i dostępności. System ten składa się z ruchomego skrzydła, które najpierw uchyla się, potem odsuwa, a na końcu przesuwa po prowadnicy w dolnej części konstrukcji. Warto zaznaczyć, że jest to rozwiązanie dużo bardziej praktyczne niż standardowy balkon otwierany do wewnątrz, zabierający tym samym dodatkową przestrzeń w domu.

 

Zalety systemu PSK:

Przystępna cena: System PSK cieszy się popularnością dzięki swojej dostępności cenowej. Jeśli zależy Ci na oszczędnościach i jednocześnie chcesz zamienić standardowy balkon na system przesuwny, to może to być odpowiedni wybór.

Optymalizacja przestrzeni: Drzwi PSK nie zajmują dodatkowego miejsca w pomieszczeniu, co pozwala na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Możliwość uchylenia okna: To co wyróżnia system PSK to możliwość uchylenia skrzydła. Dzięki temu nie musisz otwierać okna w celu wywietrzenia pomieszczenia.

System HST - wygoda i bezprogowe przejście

Drzwi tarasowe HST, to system drzwi podnoszono-przesuwnych. Podobnie jak w przypadku PSK, składa się on z ruchomego skrzydła i skrzydła stałego. Jednak uniesienie klamki powoduje, że skrzydło ruchome podnosi się delikatnie do góry, a następnie przesuwa się za skrzydło stałe. W tym przypadku nie uchylamy okna aby następnie je otworzyć. System HST jest wyjątkowo prosty i wygodny w obsłudze. Pomimo swojego ciężaru i dużych rozmiarów, okno pracuje bardzo lekko i jest bardzo komfortowe w użytkowaniu.

Zalety systemu HST

Bezprogowe przejście: System HST pozwala na wygodne bezprogowe przejście na taras. W tym przypadku posadzka w domu znajduje się niemal na równi z powierzchnią na zewnątrz, co jest szczególnie przydatne dla osób z ograniczeniami ruchowymi i rodzin z dziećmi.

Duże przeszklenia: HST pozwala na zastosowanie bardzo dużych przeszkleń, co oznacza więcej światła w pomieszczeniu i piękny widok na zewnątrz.

Komfort użytkowania: w systemie HST obsługa drzwi jest bardzo prosta i komfortowa oraz nie wymaga użycia siły

Nowość na rynku: Legend Slide - Komfort HST za cenę podobną do PSK

Trzecią opcją, którą warto rozważyć, jest system Legend Slide. To innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie komfort użytkowania charakterystyczny dla HST, a jednocześnie zachowuje cenę na poziomie zbliżonym do PSK. Co wyróżnia Legend Slide?

Zalety systemu Legend Slide:

Smukły design: System ten zachwyca smukłym designem dzięki niskiemu profilowi i zamontowanemu szkleniu bezpośrednio w ramie.
Lekkość obsługi: Specjalistyczne okucia sprawiają, że skrzydło porusza się płynnie, nie angażując użytkownika do nadmiernego wysiłku.
Więcej światła: Legend Slide gwarantuje wpuszczenie większej ilości światła, co tworzy przyjazne i przytulne wnętrze.

Korzystna cena: Legend Slide to rozwiązanie, które pozwoli na zwiększenie komfortu użytkowania za cenę niższą niż przy zastosowaniu systemu HST.

Co w takim razie wybrać?

Podsumowując, wybór między systemami HST, PSK i Legend Slide zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i budżetu. System HST oferuje największy komfort i możliwość dużych przeszkleń, PSK to rozwiązanie ekonomiczne, a Legend Slide to nowoczesność i wyjątkowy komfort za korzystną cenę. Ostateczna decyzja należy do Ciebie, ale pamiętaj, że jesteśmy gotowi aby ci doradzić i pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu. Odkryj świat drzwi tarasowych i ciesz się nowym wymiarem komfortu i designu w swoim wnętrzu!

Zamów wycenę

Dane personalne
Dodatkowe inforamcje
Regulamin